Banner
Jag har gjort några banners till våra bloggare men har helt struntat i min egen så jag gjorde en lite snabbt här om dagen. Jag tillhör ju för fasen ShapeMeUp:s toppbloggare:) Meningen är att jag ska ha en annan banner. Men den måste fotas först:)
Squats.isilife.se fick en ny
lifebytess.isilife.se fick en ny
tessan.isilife.se fick en:)
De två träningstokarna Lisette och Daniel har nu mer en ny banner
2traningstokar.isilife.se
Även Jocke, men han ska få en ny med mer höjd på. Det är snyggt med maffiga banners. Men det får vänta, har några till att göra först:) Kul men tidskrävande. Men det är viktigt att våra bloggar ser snygga ut då de är ansiktet utåt för ShapeMeUp.se
Vi kommmer även göra om första sidan inom kort. Den är ju inte allt för het den heller. Vi har över 3000 bloggar i vårt nätverk. 60 000 unika i veckan och 300 000 visningar. Det trodde jag inte när jag startade ShapeMeUp.se för ett par år sen.
Jag har äntligen haft tid att lägga ner på sidan den senaste tiden vilket den förtjänar. Vi kommer satsa stenhårt 2013 och vi ska bli den självklara portalen för träningsbloggare.
Wow, det var inga dåliga siffror! Snygga banners/headers också! Det är bra att ni piffar till, sidan är det eg inget fel på, men den saknar det där lilla extra. Shape me up sprider som dock som en löpeld och vi är många som hjälper till att berätta om sajten 🙂