Header Image

Charlotte "glitzy" Josefsson

Hej och välkommen till mitt nya hem på Vimedbarn.se!

Profile Avatar

…vi har tagit student, fy fan vad vi är bra…

Publicerad,

För många av er är det snart dags att ta studenten och det är hög tid att tänka på outfiten. Det var 7 år sedan jag själv tog studenten, men jag kommer ihåg känslan som om att det var igår. Att äntligen vara fri, göra vad man vill.

Tänkte jag skulle tipsa om lite sköna klänningar i vitt.

först ut har vi denna supersöta klänningen från ASOS. Längen och vidden är perfekt och så är det ju så fint med tuben upptill.
 

Även denna från ASOS. Lite enklare och halva priset. Men minst lika snygg

Eller den här lite coola klänningen från Acne kanske?

Nelly hittade jag den här lite softa/gulliga/tuffa klänningen. Den kommer från WESC. Volanger är lite extra hett nu också.

Jag tror jag tar och avslutar med den här enkla men ack så fina klänningen från DAY för 995 kr.

20 Kommentarer

  1. Tar studenten i sommar och har redan köpt en underbar klänning från Filippa K. Men dina förslag var superfina! 🙂

  2. Där ser man ska du ut till några affärer här i Malmö eller? HA en skön söndag…

  3. Fina klänningar!

    Oj så länge sen det är – 10 år sen för mig… Jag hade på mig en naturvit kort klänning med smala axelband från RandigaRutan i stl 32 🙂

  4. Vad ska du göra för arbetet i malmö i dagarna? ha en skön söndag…

  5. Ohh jag gillade dom klänningarna från ASOS starkt!! Riktigt fina!!

  6. Vilka underbara klänningar! En av dem skulle jag gärna ha om jag skulle ta studenten i år, tyvärr måste jag vänta två år till 😉

  7. den första klänningen vad hur fin som helst :)! helt sommrig

  8. gillade den sista 🙂 själv har jag ett år kvar tills det är dags att ta studenten

  9. Ny undersökning i bloggen 🙂 Sätt igång och var med att påverka!

  10. kommer det komma in nya exemplar av sienna-klänningen, den svarta med vit spets?

  11. Den första klänningen var juh bara såå snygg!

    Nu har juh jag oxå redan tagit studenten men ska gå in på ASOS hemsida o kolla på den endå, kan bli en fin sommarklänning! =)

  12. jag tog studenten förra sommarn o jag blir sugen på göra det igen nu när du visar alla fina klänningar, haha!

  13. alla säger att det skall bli så nedrans skönt och sådär (och visst så tänker ju jag också) men såhär i efetrhand, var det så jättestort och jätteskönt som alla vill få det till? kramkram! 🙂

  14. De två klänningarna längst ner var supersöta! Skulle jag även själv kunna tänka mig fast jag inte ska ta studenten!! Haha.. Gillar din blogg och vad kul att du tittat in hos mig =)

    Kram på dig!

  15. 4an och 5an var grymt fina!

  16. den från asos med prickar på var jättefin. vill ha ;D

  17. Ã…h så underbara! Letar just nu klänning till min bal i nian. Roligt värre!

  18. http://juliaavikberg.blogg.se

    klänningen längst ner var mest lockande =)

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *