Header Image

Charlotte "glitzy" Josefsson

Hej och välkommen till mitt nya hem på Vimedbarn.se!

Profile Avatar

Dagens på mamma och bebis

Publicerad,

Ny blus från Lindex. Kommer vara fin i sommar också.

Men hur smidigt är det inte att klicka på babyskyddet direkt på chassit? Bästa uppfinningen ever. Stella som dessutom älskar att sitta i sin lilla stol. Älskar skinnhandtaget på vår Stokke. Finns endast på ”Nordic green”.

Bakom det gröna drapperiet gömmer sig ett amningsrum. Så himla nice och sitta där i lugn och ro. Hämtade ut min telefon. Plusen är stor och tung men man vänjer sig nog snabbt.

Jeans // Levis 501 slim
Jacka // Gina Tricot
Blus // Lindex
Skor // Missguided.euGlad över att jag sprang på blusen. Kommer bli en favorit. Snyggt till skinnbrallor också.

Dagens bebis har på sig tights från Lindex. Fyndade på rean.  Till det matchade vi med en ljusrosa hoodie från Livly. Ni ska få se hela dressen som hon har inom kort.

Min lilla korv. Hon är så massiv. Alla kläder passar på bredden men är för långa haha. Grädde i tuttarna?

5 Kommentarer

  1. Fin blus och fint hår.???
    Vad använder du för produkter i håret?
    Schampo osv?

  2. Så himla mysigt när de är så små! Mina är 2år och snart 5år. Även om det är väldigt mysigt när de är så små så är det väldigt mysigt nu med, när de säger ”jag älskar dig mamma” och kryper upp i famnen för mys i soffan. <3
    Tiden går så fort. Fan vad gammal man låter när man säger så. 😀

  3. …grädde.. haha du är ju rolig… snart blir det väl milkshake också.. 🙂

  4. Ja, men de tycker jag låter bra, inlägg om lite styling produkter.??

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *