Header Image

Charlotte "glitzy" Josefsson

Hej och välkommen till mitt nya hem på Vimedbarn.se!

Profile Avatar

Träning tisdag

Publicerad,
Biceps & rygg idag. Avslutade med 20 min intervall på bandet. 30 sek på hastighet 16 och sedan hoppa av och vila i 30 sek, hoppa på igen i 30 osv. Det var skitjobbigt.

Linne Anniluce * Byxor Nike * Tröja Puma * Skor Nike *

12 Kommentarer

  1. Du är duktig du!
    Snyggt tränings outfit också, gör ju lite det också 😉

  2. ah, saknar gymmet =(

  3. Du har alltid så snygga träningskläder! Det gör det helt klart roligare att träna… 🙂

  4. Tjena! Tänkte bara höra om du märker någon skillnad i träningen med gainomax och proteinpulvret? Har funderat på att börja med något sådant kosttillskott då det tar förbannat lång tid för mina muskler att återhämta sig, trots att jag fullkomligt tankar mig själv med kolhydrater efter träningspassen. Gör proteinpulvret jätteskillnad (bygger man mycket jämfört med om man inte tar proteinpulver?)?

  5. tifertass: protein är en viktig byggsten för dina muskler så vill du få dom att växa får du proppa i dig protein..jag är jättedålig på det och hade förmodligen fått bättre resultat om jag vore lite duktigare…i höst ska jag försöka propa i mig minst en drink extra per dag

  6. åh vad duktig du är!! men hur hoppar du på/av ett löpband med hastighet 16 utan att bryta fötterna av dig? Ställer du dig på sidan liksom?

  7. jenny: ja, jag tar tag i handtagen och sätter fötterna på sidan av bandet och sedan hoppas jag på igen..men jag håller i handtagen tills fötterna är i fart med bandet sedan släpper jag

  8. seriöst vill du end up lookin like a man? träna då och då men du ska väl inte ha mer muskler än din kille.. inte för att jag har ett honom vet inte hur hans kropp ser ut men om han tänder på dina muskler e han nog bög =)

  9. Jag älskar Puma-tröjan.. Vart har du hittat den? Har spanat men utan resultat!

  10. J: jag köpte den i usa förra året, finns inte i sverige tror jag

  11. söna: det är nog ingen risk att jag får mer muskler än min kille. vill du se honom så kika här: http://glitzy.blogg.se/1184423822_challe_in_boden.html#comment
    jag tycker det är löjligt att han skulle vara bög för att han gillar mig och för att jag är vältränad? alla tycker vi om olika saker..bara att respektera det istället för att slänga obefogad skit

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *